Εκτός έδρας νίκη με 3-8 πάνω στην ΑΜΕΚ για τους U19 (Α)

29 Νοεμβρίου 2017

Με το δεξί μπήκαν στο πρωτάθλημα οι φουτσαλιστές των U19 (A') του Κυριάκου Ηλιάδη, αφού κέρδισαν εκτός έδρας την ΑΜΕΚ Καψάλου με 3-8 για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος U19.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ ανταγωνιστικό και οι 2 ομάδες ήταν ισόπαλες στο σκορ με 2-2. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Νικόλας Χαραλάμπους και Αιμίλιος Ριαλάς.

Στην επανάληψη οι νεαροί φουτσαλιστές μας κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και με γρήγορο ρυθμό πέτυχαν μέσα σ' ένα δεκάλεπτο 6 γκολ και καθάρισαν εύκολα το παιχνίδι. Τα γκολ στην επανάληψη πέτυχαν οι Νικόλας Χαραλάμπους (2), Αιμίλιος Ριαλάς, Αυγουστίνος Παπαδόπουλος, Νικόλας Αναστάση και Μαρίνος Χαραλάμπους.

Συγχαρητήρια μάγκες για την νίκη! Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με αφοσίωση στο άθλημα.