Ισόπαλοι οι U19 (A)

06 Δεκεμβρίου 2017

Σε εκτός έδρας αγώνα που έγινε χθες στο μακρινό Ακάκι οι U19 A του Κυριάκου Ηλιάδη εξήλθαν ισόπαλοι 2-2 με αντίπαλο την ομάδα της Ε.Ν. ΘΟΙ Λακατάμιας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 και το δεύτερο ημίχρονο οι φουτσαλιστές βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ με 2-0 αλλά με διαρκή πίεση και με την χρησιμοποίηση του Flying GK κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 με σκόρερ των 2 τερμάτων της ομάδας μας τον 18χρ. Νικόλα Χαραλάμπους που είναι και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας μας με 5 γκόλ. Μετά την ισοφάριση οι φουτσαλιστές μας έχασαν πολλές ευκαιρίες για να αποδράσουν με την νίκη, αλλά η έλλειψη καθαρού μυαλού λόγω της κούρασης δεν τους επέτρεψε να πετύχουν και άλλα γκολ. Σημειώνουμε ότι λόγω στρατιωτικού η ομάδα μας παρουσιάστηκε με πάρα πολλές ελλείψεις στο χθεσινό παιχνίδι με μόνο μια αλλαγή στον πάγκο της και ένα αναπληρωματικό τερματοφύλακα.